26 Günlük Keşif Türkiye Turu

Tur Programı

1 Gün Safranbolu
08:00’da İstanbul Aksaray’daki ofisimizde toplanıyoruz ve Safranbolu'ya gitmek üzere yola çıkacağız (Safranbolu, 13.yy’dan demiryolunun yaygınlaştığı 20.yy’ın başlarına kadar Doğu-Batı ticaret yolu üzerinde kervanların önemli bir konaklama merkezi olmuştur. Eski Camii, Eski Hamam ve Süleyman Paşa Medresesi 1322'de inşa edilmiştir. 17.yy’da, Şehrin en parlak dönemlerinde, Safranbolu’nun mimarisi Osmanlı İmparatorluğunun büyük bir kesiminin kentsel gelişiminde etkili olmuştur.) Safranbolu’ya vardığımızda tarihi Safranbolu Çarşısı boyunca yürüyüp devamında da Cinci Hoca Kervansarayını, Cinci Hoca Hamamını, Kaymakamlar Evi Müzesi’ni gezip geceyi Safranbolu’ da geçireceğiz.

2 Gün Safranbolu – Ankara
Kahvaltıdan sonra 09:00’da Safranbolu’dan Ankara’ya hareket edeceğiz (3 – 4 saatlik bir yolculuk).Öğlen yemeğini yedikten sonra Başkent Ankara’da şehir turu yapacağız. Atatürk Müzesi’ni ve Anıtkabir’i ziyaret edip Atamızı bir kez daha andıktan sonra bu geceyi Ankara’daki otelimizde geçireceğiz.

 3.Gün / Ankara – Amasya
Kahvaltıdan sonra Amasya’ya doğru yola çıkacağız. Amasya doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile özel şehirlerimizden biridir. Ayrıca ünlü Coğrafyacı Strabo burada yaşamıştır. Yeşil ırmak kıyısında bulunan Amasya’nın 3000 yıllık bir geçmişi vardır ve bu süre içinde birçok medeniyet, zamanlarına ait paha biçilmez kalıntılar bırakmıştır. Dağ çatlaklarının koruduğu kayalık yüzde kurulmuş kalenin kalıntıları, 2000 yıllık su kanalları, 1000 yıllık köprüler, bir akıl hastanesi, bir Osmanlı Sarayı ve gizli yeraltı geçidi göreceğimiz tarihi güzelliklerden yalnızca bir kaçıdır. Geceyi Amasya’da geçireceğiz.

4.Gün Amasya – Trabzon
Kahvaltı sonrası saat 09:00 da Trabzon’a gitmek üzere hareket edeceğiz. 4. yy sonlarında Roma İmparatorluğu ikiye bölündüğünde Trabzon, daha sonra Bizans İmparatorluğu diye anılacak olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun egemenliği altında kalmıştır. Burada 4. yüzyıla ait izleri görebilirsiniz. Tüm gece Trabzon’dayız.

5.Gün Trabzon
Medeniyetlerin birleştiği şehirdeyiz! 13. yüzyıl kilisesi olan Ayasofya’yı , sıra dışı Bizans fresklerini, Gülbahar Hatun Camii ve Atatürk’ün Konağı, Orta hisar Camii’ni ve bir çok güzelliği görme şansını elde edeceksiniz. Akçaabat’ta bir kıyı restoranında öğle yemeği yiyeceğiz. Yemekten sonra Trabzon’un taş kaldırımlı sokaklarını keşfedeceksiniz. Boztepe’ye giderek Trabzon’un muhteşem manzarası eşliğinde semaver çayı içme zevkini yaşayacağız.

6.Gün Sümela Manastırı, Zigana, Karaca Mağarası, Erzurum
4. yüzyıla ait, dağın sarp yamacına asılmış gibi duran Sümela Manastırı hayret verici güzelliği ile gözlerinizi kamaştıracak. Öğle yemeğimiz ve dinlenme aramız Altındere Vadisi Ulusal Parkı’nda nehrin hemen yanında olacaktır. İpek Yolu boyunca ilerlediğimizde Zigana Dağları bizi Karaca Mağarası’na götürecek Karaca Mağarası, renkleri ve düzeni ile Türkiye’nin en güzel mağarası olarak değerlendirilmektedir. Daha sonra Bayburt’tan geçerek Erzurum’a varacağız ve akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra odalarımızda günün yorgunluğunu atarak yarına hazırlanacağız.

7.Gün Erzurum – Kars
Sabahın erken saatlerinde Erzurum’dan yola çıkıp Sarıkamış’ı yani ülkemizin en soğuk yerini geçerek Kars’a doğru güzel bir yolculuk yapacağız. Karsa vardığımızda Türkiye-Ermenistan sınırına gideceğiz. Buraya yaklaşık 45 dakika mesafedeki, çoğunlukla harabe durumunda olan ortaçağdan kalma Ani Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Burada sayısız kilise, camii ve kervansaray yıkıntıları ile karşılaşacaksınız. Yıkıntılar arasında yürümek ve bu şehrin bir zamanlar bir milyonluk nüfusu ile Bağdat’ın rakibi olduğunu hayal etmek sizin için değişik bir tecrübe olacaktır. Bu şehir Urartu, Ermeni, Gürcü, Moğol, Rus ve en sonunda Türk kültürüne ev sahipliği yapmıştır.

8.Gün Doğubeyazıt
3,5 saatlik İpek Yolu üzerinde geçen bir yolculuk sonunda Doğubayazıt’a ulaşacağız. İran sınırında bulunan Krater Çukuru olarak bilinen ve her taraftan Ağrı Dağı’nı görme fırsatını yakalayacağımız bir bölgeyi ziyaret edeceğiz. Buranın Nuh’un Gemisi’nin bulunduğu yer olduğuna inanılmaktadır ancak hala devam eden araştırmalarda geminin varlığını kanıtlayacak hiçbir şey bulunamamıştır. Öğle vakti ise İshak Paşa Sarayı’nı gezeceğiz. Bu muhteşem yapı camii, kale ve saray kombinasyonundan oluşmakla birlikte ilk kalorifer sisteminin kullanıldığı yapıdır. Aşağısında ise eski Beyazıt’tan kalma kalıntıları ve milattan önce binli yıllarda yıldızı parlayan Urartu şehrini görebilirsiniz. Geceyi Doğu Beyazıt’ta geçireceğiz.

 9.Gün Doğubeyazıt – Van
İran sınırını gezdikten sonra sabahın erken saatlerinde Doğubayazıt’tan hareket edip Van ‘ a gitmek için 3 saat yolculuk yapacağız. Şehir milattan önce 13. yy da Hurritler buraya geldiklerinde kurulmuştur. Daha sonra Hititler, Urartular, Persler, Ermeniler, Makedonyalılar, Romalılar ve son olarak da Türkler burada yaşamışlardır. Buradan Akdamar Adası’nda bulunan ve Ermenilerin mimari harikası olan Kutsal Haç Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. İran sınırına ve zamanında Urartu Kalesi’ne çok yakın olan Hosap ‘ın muhteşem Kürt kalesini ziyaret edeceğiz. Geceyi Van’da geçireceğiz.

 10.Gün Van-Ahlat-Batis-Diyarbakır
Sabah Ahlat’ta 12.yy ait Selçuklu mezarlığını ziyaret ettikten sonra öğle yemeği için Bitlis’e hareket edeceğiz. Burada Büyük İskender’in şehri olarak bilinen ve eşsiz bir ortaçağ kasabası olan Batis etrafında güzel bir yürüyüş yapacağız. Daha sonra geceyi geçirmek üzere Diyarbakır’a geçeceğiz.

11.Gün Mardin- Diyarbakır – Urfa
Mardin, sevimli eski tip Arap evleri ile emsalsiz bir şehirdir. Hristiyanlığın ilk gelişme döneminde önemli rol oynamıştır. Şehrin kalabalık ve bir o kadar da ilginç cadde ve çarşılarını gezmekle kalmayıp şehirdeki taş işçiliğini hayranlıkla izleyeceğiz. Ayrıca M.S. 762 de kurulan Deyr-az – Zaferan Manastırını ziyaret edeceğiz. Burası Suriyeli Ortodoks Patrikliğinin (Süryaniler) 800 yıl boyunca oturduğu yerdir. Bu manastır, güneşe tapanlar tarafından kullanılan ve 4000 yaşında olan tapınağın üzerine inşa edilmiştir. Geceyi geçirmek üzere Urfa’ ya doğru yola çıkacağız.

12.Gün Urfa Şehir Turu
Peygamberler diyarı Urfa’ ya hoş geldiniz! İbrahim Peygamberin doğduğu şehir olan Urfa, ilk önce Babiller daha sonrada Hurritesler, Hititler, Asurlular ve Yunanlılar tarafından yurt edinilmiştir. Ayrıca Ainzelhada ki kutsal yerleri, milyonlarca evcilleştirilmiş balığıyla Balıklı Göl’ü ziyaret edeceğiz. Urfa’nın cıvıl cıvıl çarşısında alışveriş yapma imkânı bulacak ve buralarda olağanüstü fotoğraflar çekme fırsatını yakalayacaksınız

13.Gün Urfa – Kahta – Nemrut
2 saatlik bir yolculuk sonunda Nemrut Dağı’na ulaşarak dağın tepesine çıkacağız. Ulaşacağımız bu sıradışı zirve 2.438 metre yüksekliktedir. Bu alan heykellerle kaplı iki düzlükten ve onları ayıran, taştan yapılma sahte bir zirveden oluşmaktadır. Antakyalı Krallar bu abideyi yaklaşık 2000 yıl önce “Kutsal Ecdadları” için inşa etmişlerdir. Nemrut Dağı’nın muhteşem manzarası eşliğinde güneşin batışına şahit olduktan sonra geceyi geçirmek üzere Kahta’ya gideceğiz.

14.Gün Kahta – Gaziantep
Baklavanın memleketi Gaziantep’teyiz ! Arkeoloji müzesini ziyaret ettikten sonra tarihi şehrin kendine has sokaklarını yürüyerek keşfedeceğiz ve geceyi burada geçireceğiz.

15.Gün Gaziantep – Adana – Tarsus
Sabah Adana’ya doğru yola çıkacağız ve buradaki programımız Arkeoloji Müzesi ile başlayacak. Daha sonra 16. yy a ait Ulu Camii ve 19. yy a ait Saat Kulesi’ni göreceğiz. Sonrasında ise Tarsus’ta Kleopatra kapısını ve Yedi Uyurlar Mağarasını gezip,geceyi burada geçireceğiz.

16.Gün Kapadokya
Bu gizemli yerde erken yapılan kahvaltıdan sonra Kapadokya’nın kuzeyine doğru yol alacağız. Öğleden sonrayı unutamayacağınız Kapadokya Bölgesine has doğal mağara odalardan oluşan otelimizde geçireceğiz ve otelden çıkmadan fotoğraf makinelerinin bataryalarını şarj etmenizi tavsiye ederiz. Yer şekillerinden, mağara evlerine kadar her şeyiyle Kapadokya hayatınızda görmüş olduğunuz her yerden daha farklı ve büyüleyici bir yerdir.

17.Gün Kapadokya
Göreme Vadi’si Kapadokya’daki kayaların oluşum sürecini izleyebileceğimiz bir yerdir. Biraz daha ilerleyip Uç Hisar civarındaki koni biçimindeki kaya parçalarına yapılmış mağara evleri göreceğiz. Serin bir mağara evinde çay-kahve molası verdikten sonra işlemeli kaya parçalarından oluşan kilise ve manastırların bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’ne gideceğiz. Hafif bir öğle yemeğinden sonra Ürgüp’te bulunan Peri Bacaları’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonrasında ise programımız da yerel bir şarap evinde değişik tatlarda şarap tadımı ve dilek tepesine gidiş vardır. Farklı figürler halinde kayaların bulunduğu Dervent Vadisi’nde kısa bir yürüyüş yapacağız. Keşiş vadisi sıradaki durağımız olacak, burada çok başlı Peri Bacaları’nda bulunan keşiş hücrelerini göreceğiz. Çömlekçilik diyarı olan Avanos’u ziyaretimiz sırasında çömlek satın alabilirisiniz. Gül Vadisi’ndeki mağara kentte yapılacak kısa bir yürüyüşten sonra güneşin batışını izleyebileceğiniz sessiz, sakin, gözlerden uzak bir yere gideceğiz.

18.Gün Kapadokya
Saat 09:00 da sizi otelinizden alıp Ihlara Vadisi’ne gitmek üzere hareket edeceğiz. Hava çok fazla sıcak olmadan 4 km kadar yürüyüp Fresk Kiliseleri’ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğini ise Ihlara Vadisinin içinden geçen Melendiz Irmağı’nın huzur verici sesi eşliğinde yiyeceğiz. Yemek sonrası Selime Katedrali’ni ziyaret edip Derin kuyu yer altı şehrine döneceğiz. Yolumuzun üzerindeki Nar Kreter Gölü’nü ziyaret etmeden geçmeyeceğiz. Diğer tur grupları henüz Ihlara Vadisi’nde iken biz sıcaklığı gün ortasında 12-13 °C olan bir yer altı şehrinde olacağız. Kapadokya’nın en büyük ve görkemli yeraltı şehrini gezdikten sonra gübre toplamak için yapılmış güvercin evlerini görmek üzere Güvercinlik Vadisi’ne gideceğiz.

19.Gün Kapadokya- Konya – Antalya
Bu gün uzun bir yolculuk günü olacak. Öğlen Konya’ da mola verip muhteşem yeşil çinilerle donatılmış Mevlana Türbesi’ni göreceğiz. Mevlana Sufilik’in kurucusu ve büyük bir din adamıdır. Daha mistik bir İslam anlayışı olan Sufilik, ilahi aşka ulaşmak ve tanrıdan bir parça olabilmek amacını taşır. Sema eden dervişler de Sufi’ lerdir. Konya turundan sonra Antalya’ya doğru yola çıkacağız. Geceyi geçireceğimiz otellerimize yerleştikten sonra, Antalya’yı keşfetmek için zamanınız olacak.

20.Gün Antalya – Aspendos – Perge
Kahvaltı sonrasında Perge’ ye hareket edeceğiz. Coğrafyacı Strabona’ a göre Perge, Truva savaşından sonra buraya gelen Akhas tarafından bulunmuştur. Milattan Önce 334 de büyük Alexandır buradan geçtiğinde Perge’nin adı tarih belgelerine geçmiştir. Pergamon zamanında Roma kontrolüne girmiş ve bölgenin en zengin şehri haline gelmiştir. Aziz Paul Hristiyanlığı yayma çalışmalarına burada M.S. 46 yılında başlamıştır. Yerel halkın Artemis’ i çok sevmesi ve ona saygı duyması nedeniyle Hristiyanlık bu bölgeye girebilmek için 400 yıl daha beklemiştir. Bizans döneminde Psikopozun yerleştiği yer olmuştur. Perge daha sonra 7.yy’ da Selçuklu yönetimine girmiştir. Turdan sonra Aspendos’ a gidilecek ve yemek yolda yenecektir. Aspendos; Antalya’nın 27 km doğusunda yer alan bu eski yerleşim yeri pamuk yetiştirilen düzlükleriyle eski uygarlıkların gözdesi olmuştur. M.Ö 486 yılında Persler ve Yunanlılar arasında büyük bir savaşa sahne olan kent, M.S 161 yılında Roma İmparatoru Markus Aurelius sayesinde o ünlü tiyatrosuna kavuşmuştur. Örnekleri arasında en iyi korunmuş tiyatrodur. Şehrin geride kalan yıkıntıları arasında, bir stadyum, bir meclis ve bir kilise bulunur. Aspendos’ dan Antalya’ya dönüp burada geceleyeceğiz

21.Gün Antalya – Pamukkale
Kahvaltıdan sonra Pamukkale’ ye hareket edeceğiz. Pamukkale’ de Pamukkale travertenlerini (kalsiyum terasları) ve Hieropolis kalıntılarını gezeceğiz. Pamukkale travertenleri size kaynağından yeni çıkmış kalsiyum teraslarından akan suyun içinde yatma keyfini yaşatacak Pamukkale’ de geceleyeceğiz.

22.Gün Pamukkale – Kuşadası
Bu gün erken kalkmak zorunda değilsiniz! Otelinizin termal havuzlarının, parlak güneşin keyfini çıkarın. Şehri gezin alışveriş yapın. Öğle yemeğinden sonra Kuşadası’na hareket ediyoruz. Otelinize yerleştikten sonra tüm gün sizin! Kuşadası’nı dilediğiniz gibi gezin, keyfini çıkarın. Konaklamamız Kuşadası’nda.

23. Gün Efes ve Kuşadası
08:30 da kalkıp Efes’e doğru 20 dakikalık bir yolculuğa çıkıyoruz. Efes, bir zamanlar dünyanın ticaret merkeziydi. Şehir ve dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis tapınağı tanrıça Artemis’e adanmıştı. Efes kalıntıları arasında Artemis Tapınağından başka, ünlü Efes Antik Tiyatrosu, Halk Meclis Binası, Devlet Meclis Binası, Tapınaklar, Çeşmeler ve hamamlar bulunuyor. Bunların yanında Celsius’ un Kütüphanesi yine Efes’in harikaları arasında yer almaktadır. Antik dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan Efes, İ.Ö. 4.bine dek giden tarihi boyunca uygarlık, bilim, kültür ve sanat alanlarında her zaman önemli rol oynamıştır. Öğle yemeğinden sonra alışverişe çıkıyoruz… Burada deri işleme, mücevhercilik gibi eski Türk sanatlarını ustaların ellerinde göreceğiz. Gece Kuşadası’nda kalıyoruz.

24. Gün Bergama – Çanakkale
Bu gün Pergamum’ la başlıyoruz. Asklepion’ u, Zeus’ un sunağını ve Kızıl Avluyu göreceğiz. Bergama, önceleri bir Yunan Şehriyken daha sonradan Roma kontrolüne geçmiştir. Buradaki güçlü yerel yönetimin eserlerinden en dikkat çekeni, Mısır Tanrısı Osiris’ e adanmış Kızıl Avlu’ dur. Daha sonraları Hristiyanlar tarafından kilise haline getirilen bu yer Aziz John’ un kitabında da geçmiştir. İslamiyet zamanında bu yer camiye çevrilmiştir. Bu geziden sonra Çanakkale’ye ulaşıp gece orada konaklayacağız.

25. Gün Çanakkale – Troya – Gelibolu – İstanbul
Kahvaltıdan sonra efsane şehir Truva’yı keşfe gidiyoruz. Homeros İliada ’ da buradaki efsane savaştan bahsetmişti. Yine burada Athena tapınağını ziyaret etmeyi unutmuyoruz. Öğle yemeğini Eceabat’ ta yiyeceğiz. Yemekten sonra Gelibolu’ yu, Çanakkale savaşının geçtiği toprakları geziyoruz. Gelibolu’da savaşta hayatını kaybedenler adına dikilmiş pek çok anıt mevcut. Bu topraklar aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilk kez dünya sahnesine çıktığı ve Türkiye’nin temellerinin atıldığı topraklar. Çanakkale’de geceliyoruz.

26. Gün İstanbul – Tur Sonu
Kahvaltıdan sonra turumuz bitmiş oluyor. Unutmayın ki otelinizden öğleden önce çıkış yapmanız gerekiyor. Umarız ki size hafızanızdan silinmeyecek bir tur yaşatmışızdır. Ve sizi başka bir Travel Shop Turkey turunda aramızda görmeyi diliyoruz. Eve dönüş için hayırlı yolculuklar diler Travel Shop Turkey’ i seçtiğiniz için teşekkür ederiz

Yolculuk Bilgileri

Koşullar

1. Tanımlar
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nde yer alan;

Bodrum Kalender Otelcilik ve Yatcilik Turizm Seyahat Ltd. Sti.nin sahibi olduğu ve işlettiği www.tatileli.com web sitesini,

Site: www.tatileli.com web sitesini,

Kullanıcı: Site'yi ziyaret ederek ve/veya Site'ye üye olarak sunulan hizmetlerden faydalanan gerçek kişiyi,İş ortakları: TatilEli ile anlaşma yapmış, ürün ve hizmetlerini kullanıcılara bedeli karşılığında Site üzerinden ve Site'de ilan edilen koşullar ile sunmayı kabul ve taahhüt etmiş gerçek yada tüzel kişileri,
ifade eder.

2. Sözleşme Konusu
Site üzerinden sunulan hizmetlerin satın alınması ve kullanılmasına yönelik koşullar işbu
sözleşme ile belirlenmiştir.

3. Genel Koşullar
3.1 TatilEli, Site üzerinden; yurtdışı turlar, yurtiçi turlar, gemi turları, kıbrıs paketleri, oteller, vize hizmetleri ve seyahat sigortası gibi seyahat hizmetleri sunmaktadır. Sunulan hizmetlerin içeriği tamamen TatilEli,’in tasarrufundadır.
3.2 Sunulan seyahat hizmetleri, mevsimselliğe ve kontenjana bağlı olarak zaman içinde farklılıklar gösterebilmektedir.
3.3 Kullanım Koşulları, Site’de sunulan tur programlarının ve satış sonrası imzalanacak paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır ve bağımsız düşünülemez.
3.4 Site’yi kullanan kişiler iş bu Kullanım Koşullarının kabul etmiş sayılırlar.

4. Seyahat Hizmetleri
4.1 Site’de sunulan seyahat hizmetleri kredi kartı ile online olarak anında satın alınabilmektedir.
Ödeme sırasında hesapta aktif Hediye Puan varsa, ödeme tutarından düşülmesi talep edilebilir.
4.2 Satın alınan seyahat hizmetinin kullanılabilmesi için mutlaka rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
4.3 Site’de sunulan geziler minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi TatilEli,  tarafından iletilecektir.
4.4 TatilEli, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TatilEli, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
4.5 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
4.6 Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya h,ava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.
4.7 Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

5. Hizmetlerin Satın Alınması
5.1 Site’de sunulmakta olan hizmetler, kredi kartı veya EFT/Havale ile satın alınabilmektedir.
5.2 Taksitli satın alımlarda, hizmet bedeli üzerine bankaların sunduğu oranlara bağlı olarak vade farkı uygulanabilmektedir.

5.3 TatilEli, satın alınan hizmetin ücretinin kredi kartlarından yapılan işlemler kredi kartı ekstrelerinde "  Bodrum Kalender Otelcilik ve Yatcilik Turizm Seyahat Ltd. Sti. Ödeme Hizmetleri" olarak görünmektedir.

6. Hediye Puanlar ve Hediye Puan Kullanımı
6.1 Satın alınan hizmetler için hizmet bedeli üzerinden bir hediye puan hesaplanır. Alışveriş tamamlandıktan sonra hesaplanmış olan hediye puan, bir sonraki alışverişte kullanılmak üzere kullanıcının Site’deki hesabına aktarılır.
6.2 Satın alma sırasında hesabında aktif Hediye Puan olan Kullanıcı'lar, bu tutarın alışveriş tutarı üzerinden indirim olarak düşülmesini talep edebilirler. Bu durum, kullanıcının Site’ye giriş yaparak satın alma yapması durumunda geçerlidir.
6.3 Hediye Puanlar başka Kullanıcı'lara devir edilemez ve nakit olarak talep edilemez.
6.4 Hediye Puanlar sadece Site'de yapılan alışverişlerde indirim olarak kullanılabilir.
6.5 TatilEli, kötü niyetli kullanım tespit edilmesi durumunda verilen Hediye Puanları iptal etme hakkını saklı tutar.

7. İptal ve İade Koşulları
7.1 Site üzerinden satın alınan tur ve geziler için rezervasyon esnasında paket tur sözleşmesi paylaşılmaktadır. İptal ve iade koşulları paket tur sözleşmesinin ilgili maddelerine göre düzenlenmektedir. Genel olarak;
7.2 Promosyonlu veya kampanyalı ürünlerde rezervasyon yapıldıktan sonra kesinlikle iptal etme hakkı bulunmamaktadır.
7.3 Aksi belirtilmemiş ise gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal ve vazgeçme talep etmesi durumunda herhangi bir sebep aranmadan ücretinin tamamı iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize ve sigorta bedelleri iade edilemez. Tüketici, gezinin başlamasına 30 ile 15 gün kala rezervasyonunu mücbir sebepler dışında bir sebeple iptal ederse uçak bileti ücretleri hariç, gezi bedelinin %50'sini, otel rezervasyonlarında ise 1 gecelik otel bedelinin tamamını cayma tazminatı olarak ödemeyi, 15 günden az kalan zamanlardaki iptal taleplerinde gezi bedelinin tamamını TatilEli ’ne cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 
7.4 Kredi kartına yapılan iadelerde, bankaların çalışma koşullarına bağlı olarak yapılan iadenin karta yansıması 5 işgününü bulabilmektedir.

8. Vize ve Pasaport

8.1 T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile TatilEli’den  temin edilebilecek “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TatilEli sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
8.2 T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
8.3 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
8.4 Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
8.5 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
8.6 Vize verilmesi tamamen ilgili konsoloslukların uhdesindedir. Vize Hizmetinin alınması için TatilEli’den talepte bulunulması durumunda TatilEli, vize için gerekli evrakları zamanında konsolosluğa iletmekle yükümlüdür. Konsolosluk tarafından vize verilmemesi durumunda TatilEli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz ve vize ücreti iade edilmez.

9. Mücbir Sebepler
Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, karantina ihtimali, öngörülemez teknik hususlar, uçak gecikmeleri gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Tüketicinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve ölümleri de tüketici adına mücbir sebep sayılmaktadır. Tüketici söz konusu engellere ilişkin resmi makamlardan aldığı her türlü rapor veya belgeyi TatilEli’ne sunmak durumundadır. Mücbir sebebe istenen sürede belgeleyemeyen veya eksik olarak belgeleyen tüketiciler TatilEli’den herhangi bir talepte bulunamazlar.

10. Kullanıcının Sorumlulukları
10.1 Kullanıcı, Site'yi ziyaret etmekle veya kullanmakla veya üye olmakla, Site'nin kullanılmasına ilişkin bu koşulları okuduğunu, anladığını ve bu koşullarla bağlı olduğunu ve hem bu koşullara hem de Site ile ilgili yürürlükte bulunan tüm kanunlara, yönetmeliklere ve sair mevzuata uyacağını açıkça kabul ve taahhüt etmiş bulunmaktadır.

10.2 TatilEli, Site'de ilan edilir edilmez yürürlüğe girmek üzere, herhangi bir zamanda bu koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı'nın, TatilEli  bu koşullarda değişiklik yaptıktan sonra Site'yi kullanmaya devam etmesi, bu koşullardaki değişiklikleri kabul etmiş olduğu anlamına gelecektir.

10.3 Site'de kullanılan her türlü yazılı ve görsel içerik; TatilEli 'nin, İşortakları'nın ve/veya 3. şahısların fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Site'de yer alan hiçbir unsur TatilEli'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir ad altında kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve başka mecralarda kullanılamaz.

10.4 Kullanıcı, her ne ad altında olursa olsun Site'nin işleyişini olumsuz yönde etkileyecek kullanım, tersine mühendislik, hacking, robot ve örümcekler ile sitenin içeriğinin kopyalanması, yasadışı amaçlar için kullanılması ve vb yöntemlere başvurmayacağını kabul ve taahhüt ederler. Aksi uygulamalarda, TatilEli yasal haklarını sonuna kadar kullanmayı ve her türlü zararı bu yollara başvurmuş kullanıcılara gayri kabulü rücu etme hakkını saklı tutar.

10.5 TatilEli, Kullanıcı'nın Site'ye üye olurken verdiği ve yaptığı satın alımlar sırasında oluşan bilgileri istatistiki değerlendirmeler, Site'nin geliştirilmesi ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi için dilediği biçimde kullanabilir. Kullanıcı, bu bilgilerin TatilEli  tarafından anılan amaçlarla kullanımına onay verir.

10.6 Kullanıcı, Site'ye erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, 3. şahısların bilgisinden uzak tutulması ve izinsiz kullanılmasıyla ilgili hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder. Kullanıcı'nın anılan hususlardaki ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya 3. şahısların uğrayabileceği zararlar dolayısıyla TatilEli 'nin doğrudan veya dolaylı herhangi bir sorumluluğu yoktur.

10.7 Kullanıcı, kayıt olurken verdiği e-posta adresine aksini talep etmediği sürece TatilEli tarafından sunulan hizmetler ve kampanyalarla ilgili bilgilendirme e-postaları gönderileceği kabul eder. Kullanıcı dilediği zaman bu e-postaları almamak için TatilEli ile bağlantıya geçerek, bilgilendirme listesinden çıkartılmayı talep edebilir.

10.8 Site'nin Gizlilik Politikası, http://www.tatileli.com sitesinde sss  açıklanmıştır. Site'yi ziyaret eden ve/veya üye olan Kullanıcı'lar, Gizlilik Politikası'nı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

10.9 Kullanıcı, işbu sözleşme ile kabul ve taahhüt ettiği yükümlülüklerini ihlâl ettiği takdirde, TatilEli tarafından üyeliğinin iptal edilerek Site'yi kullanmasına son verilebileceğini, satın aldığı hizmetlerin iptal edilebileceğini ve/veya aleyhine hukuki dava veya takip yoluna gidebileceğini kabul eder.

11. Bildirimler
TatilEli veya İşortakları'na yapılacak bildirimlerin yazılı olması gerekmektedir.

12. Yetkili Mahkeme
İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İşbu Sözleşme Kullanıcı tarafından okunarak kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

Sık Sorulan Sorular

• Rezervasyonlarımı İnternetten mi yaptıracağım?
• Dbl Oda Nedir?
• Rezervasyon Yaptığımda Elime Bir Belge Ulaşıyor Mu?
• Rezervasyon Sonrası Kimseyi Aramama Gerek Var Mı?
• Yaptığım Rezervasyonu İptal Edersem Param Geri İade Ediliyor Mu?
• Rezervasyon Yaptığım Zaman Kredi Kartımdan Hemen Para Çekiliyor Mu?
• Rezervasyonumu Erken Yapmamın Ne Avantajı Var?
• İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak Ne Kadar Güvenli?
• Her Rezervasyonda İstediğim Kadar Taksit Yapabiliyor Muyum?

Rezervasyonlarımı İnternetten mi yaptıracağım?
Evet. Tüm Uçak, Otel ve Tur rezervasyonlarınızı internet üzerinden anında yaptırabilirsiniz. Otel rezervasyonlarında yapmış olduğunuz rezervasyon direkt olarak otele geçilir ve odanız ayırtılmış olur. Uçak rezervasyonlarında anında koltuğunuz ayırtılır ve biletiniz basılır, adresinize teslim edilir. Tur rezervasyonlarınızda yeriniz ayırtılır. Size sadece tatil zamanında orada bulunmak kalır.

Dbl Oda Nedir?
Double oda bir büyük yataklı veya iki tek yataklı iki kişilik oda tipini ifade etmektedir.

Rezervasyon Yaptığımda Elime Bir Belge Ulaşıyor Mu?
Evet. Uçak rezervasyonlarınızda biletiniz adresinize teslim ediliyor. İsterseniz formunuzu size fax veya mail aracılığı ile de ulaştırabiliriz.

Rezervasyon Sonrası Kimseyi Aramama Gerek Var Mı?
Rezervasyonunuzu tamamladığınızda işleminiz onaylanmış olur. Fakat her ihtimalde istediğiniz an bize telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. Arayabileceğiniz telefon numaramızı iletişim linkinde bulabilirsiniz.

Yaptığım Rezervasyonu İptal Edersem Param Geri İade Ediliyor Mu?
Erken Rezervasyon döneminde yapılan rezervasyonlar kesinlikle iptal edilmemektedir ve kesinlikle tarih ve isim değişikliği yapılmamaktadır. Erken Rezervasyon dönemi harici otellerde ise yaptığınız her rezervasyonun belirli bir iptal tarihi vardır. Ve bu iptal süresi her tesis için değişiklik göstermektedir. İptal süresi aşıldığında ödenmiş olan tutar otellerin kurallarına göre iade edilmemektedir ya da bir kısmı iade edilmektedir. Tur rezervasyonlarında iptal ve para iadesi bulunmamaktadır.

Rezervasyon Yaptığım Zaman Kredi Kartımdan Hemen Para Çekiliyor Mu?
İstediğiniz ödeme seçeneğini seçip Kredi kartınızı girdiğinizde bankaya güvenli bir sorgu gönderilir. Bu sorgu sonucu ödemeniz bankadan onaylandığında kredi kartınızdan tutar çekilir. Taksitli ödemelerde ilk taksit tutarı kartınızdan çekilir. Bazı bankalarda ödeyeceğiniz toplam tutar limitinizden düşülebilir.

Rezervasyonumu Erken Yapmamın Ne Avantajı Var?
Rezervasyonunuzu erken yapmanız tatilinizi garanti altına almanızı sağlar. Rezervasyonunuzu son günlere kadar yaptırmak için beklerseniz istediğiniz otelde oda bulamayabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak Ne Kadar Güvenli?
İnternetten rezervasyon yapmak en güvenli yoldur. Kredi kartı bilgileriniz bankaya güvenli ve şifrelenmiş olarak ulaşır ve onay alır. Kredi kartınızı hiç kimse göremez ve kullanamaz. Kredi kart numaralarınız hiçbir şekilde kayıt edilmemektedir.

Her Rezervasyonda İstediğim Kadar Taksit Yapabiliyor Muyum?
Evet. Gerçekleştirdiğiniz her rezervasyonda ( Otel, Tur, Uçak ) 12 aya kadar taksit avantajına sahipsiniz. Mesela bir otelde 12 ay peşin fiyatına taksit yapılıyorsa siz o oteli 2 den 12 aya kadar vadesiz olarak alabilirsiniz demektir. Yani taksit sayısını siz belirleyebiliyorsunuz. Eğer bir otelde peşin fiyatına 8 taksit yapılıyorsa o otelde de vade farkı ile 12 aya kadar taksit yapabilirsiniz.
Fiyata Dahil Olanlar
İstanbul’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  3 gece konaklamaSafranbolu’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaAnkara’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaAmasya’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaTrabzon’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  2 gece konaklamaErzurum’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaKars’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaDoğu Beyazıt’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaVan’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaDiyarbakır’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaŞanlıurfa’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  2 gece konaklamaGaziantep’ de kahvaltı ve akşam yemeği dahil  2 gece konaklamaKahta’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaAdana’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaKapadokya ’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  3 gece konaklamaPamukkale’ de kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklama Kuşadası’nda kahvaltı ve akşam yemeği dahil  2 gece konaklamaAyvalık’ da kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaÇanakkale’ de kahvaltı ve akşam yemeği dahil  1 gece konaklamaİstanbul Şehir Turu için Rehberli geziSafranbolu için Rehberli geziAnkara  için Rehberli geziAmasya için Rehberli geziTrabzon için Rehberli geziErzurum için Rehberli geziKars için Rehberli geziDoğubayazıt için Rehberli geziVan için Rehberli gezi Diyarbakır için Rehberli geziMardin için Rehberli geziŞanlıurfa  için Rehberli geziNemrut için Rehberli geziGaziantep için Rehberli geziTarsus için Rehberli geziMersin için Rehberli geziAdana için Rehberli geziKapadokya için Rehberli geziKonya için Rehberli geziPamukkale için Rehberli geziAntalya Aspendos & Perge için Rehberli geziKuşadası için Rehberli geziEfes için Rehberli geziBergama için Rehberli geziTruva için Rehberli geziGelibolu için Rehberli geziÇanakkale için Rehberli geziÖzel klimalı otobüslerÖzel profesyonel tur rehberiTüm giriş ücretleri seyahat planında belirtilmiştir.Özel Havaalanı servisleri
Fiyata Dahil Olmayanlar
Otelde ve gezi boyunca alınan yapılan Ekstra harcamalarYemeklerde alınan içeceklerEkstra Turlar Aktiviteler , Gece Programları
Konaklanacak Oteller
Oteller Butik ve yıldızlı  otel olacak isimleri talep edildiğinde otel müsaitliklerine göre sizinle paylaşılacak